Таг: двојазичи

Двојазична монета, униформи и Декларација за геноцид врз Албанците не...

Одговарајќи на новинарски прашања, лидерот на СДСМ Зоран Заев рече дека барањето на партиите на Албанците во Македонија да се донесе Декларација за геноцид...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com