Таг: дедо мраз

Новогодишна честитка на Акватек од дното на Охридско Езеро(видео)

HAPPY NEW YEAR 2020Eco clean-up activities for Santa 2020.Location: Ohrid Lake, MacedoniaDivers: Daniel Atanasovski & Nikola PaskaliShooting /...

Уличен ,,Дедо Мраз“ во Струмица заработува малтретирајќи срна!(видео)

Видеото е објавено на ФБ страницата на здружението за заштита на животни Фауна од Струмица. Граѓани алармираат дека преправен Дедо Мраз ја влече срната...

Захарова одржа прес конференција со Дедо Мраз(видео)

,,Па деца, можам се да направам, но не и да ги тргнам Спутник и Раша Тудеј“, -рече Дедо Мразот на портпаролката Захарова. Портпаролката на руското...

Двајца дедомразовци го извршиле терористичкиот напад во Истанбул

Во вооружениот напад во ноќен клуб во Истанбул во текот на дочекот на Новата година убиени се 39 луѓе, а 69 се ранети. Според...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com