Таг: декан

Љубомир Фрчкоски заминува од УКИМ за да биде декан на ФОН

Сопственикот на ФОН Универзитет, Сефер Цаноски, на својот ФБ профил објави дека познатиот професор од Парвниот факултет при УКИМ, Љубомир Фрчкоски...

Деканот на Богословскиот факултет смета дека сега е моментот за решавање...

Деканот на Православниот богословски факултет „Св.Климент Охридски“ во Скопје, проф. д-р Ѓоко Ѓорѓевски во изјава за МИА оценува дека сега конечно се наѕира можно...

Благодарение на брзата реакција, спасен е најстариот објект на УКИМ

Благодарение на брзата реакција на вработените на Архитектонскиот и Градежниот факултет, како и на противпожарните бригади, спасен е најстариот објект во рамки на УКИМ,...

Правниот факултет ја доби судската битка за избор на декан

Со одлуката на Вишиот управен суд се поништени актите на Државниот просветен инспекторат и се отвора патот за реактивирање на изборот на декан од...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com