Таг: декларација

За проширувањето на ЕУ(и датум за преговори) ниту збор на видео...

Европската Унија на Западен Балкан во овој момент му нуди солидарност во борбата против КОВИД 19, зголемена секако со финансиска и економска...

СДСМ се обврза на бескомпромисна борба против криминалот и криминалците

Централниот одбор на СДСМ во проширен состав, со пратеници, градоначалници, претседатели на ОО, министри, СДММ и Форум на жени, донесе Декларација со...

Целосната Декларација од Самитот на ЕУ-Западен Балкан одржан во Софија

Во продолжение ви го пренесуваме целосниот текст од Декларацијата од Самитот на ЕУ и Западен Балкан што се одржа во Софија: Ние, лидерите на Европската...

Шилегов: На сите противкандидати им посакувам успешна кампања и им посакувам...

Кандидатите за градоначалници на Скопје ја потпишаа декларацијата за фер и демократски избори. Кандидатот на СДСМ, Петре Шилегов, рече: ,,Основен белег на демократијата се изборите,...

Декларација за слободни и фер избори и бесплатни услуги на Катастар...

На денешната, 26-та седница, Владата на Република Македонија ја усвои Декларацијата за слободни и фер избори, како темелна вредност која произлегува од членот 22...

Декларација на македонски здруженија од соседството и дијаспората

  На 15-тиот семакедонски собир по повод 145 години од раѓањето на револуцонерот Гоце Делчев, 4-ти февруари 2017 годиина во Прилеп, претставници на македонските организации...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com