Таг: декрет

Трамп има намера да ги редуцира визите за најквалификуваните странски работници

Американскиот Претседател Доналд Трамп ќе потпише декрет со налог на министерството за труд, со кој ќе побара да се предложат реформи за враќање на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com