Таг: декстаметазон

Британски научници тврдат дека ,,Дексаметазонот“ ја намалува смртноста од Ковид 19

Научни истражувачи од Велика Британија објавија дека имаат сигурни докази дека ефтин и сосема достапен лек ,,Дексаметазон“, со сигурност помага во лекување...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com