Таг: делегација

Мицкоски беше гостин во делегацијата на ЕУ во Скопје на средба...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во просториите на Делегацијата на ЕУ, оствари работна средба со Амбасадор на ЕУ и амбасадорите на земјите-членки на ЕУ. На...

По убиството на Оливер Ивановиќ српската делегација ги напушти преговорите во...

Директорот на српската  Канцеларија за Косово и Метохија,  Марко Ѓуриќ, изјави дека српската делегација која се наоѓа на преговори со косовската страна во Брисел,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com