Таг: демантира

Марадона не е во болница и се чуди кој шпекулира за...

Аргентинската фудбалска легенда, Армандо Диего Марадона, ги демантираше шпекулации кои се појавија во светските медиуми за наводно негова влошена здравствена состојба и хоспитализација. 57-годишниот...

Ковачевски: Ископ на јаглен за РЕК врши ГП Пелистер

  РЕК Битола категорично ги отфрла обвинувањата  на Христијан Мицкоски за наводен криминал, корупција и непотизам во работењето на нашиот најголем електроенергетски комбинат. ,,Во интерес...

Министерот Поповски добронамерно укажал, не вршел притисок врз Совет за етика

Mинистерот Роберт Поповски, задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, упати добронамерно укажување до Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) во однос на...

ДУИ демантира дека престрелката и убиството во Мала Речица имаат врска...

– Целосно ги демантираме како неточни информациите дека денеска во Демократската Унија за интеграција имало било каков инцидент. Ние како политичка партија немаме и...

Пиљаковски: Моето име е злоупотребено и демантирам дека сум автор на...

,,  Почитувани Денес бев вчудовиден и крајно разочаран од сознанието дека моето име го има насекаде по социјалните мрежи и интернет страници, поради недолични и...

Алаѓозовски демантира дека потрошил 9.000 евра по кафеани

,,Демантирам дека сум потрошил 9 000 евра по кафеани. Непрецизно е пренесена сметката од бифето на Министерството, од околу 430 000 денари. Тоа се...

Собрание: Сите амандмани на ВМРО ДПМНЕ се архивирани

Во врска со наводите изнесени на прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ, како и пишувањата во дел од електронските медиуми за наводно фрлени амандмани поднесени на Законот...

ДУИ го демантира Заев и тврди дека албанскиот јазик ќе биде...

По изјавата на премиерот Зоран Заев дека албанскиот јазик нема да биде официјален во сите државни институции, од ДУИ го велат сосема спротивното. Арбер...

Одлуките на македонските судски органи од 2014-алиби за грчки ,,Актор“ дека...

  Судските власти во Скопје по извршената ревизија во работењето утврдиле дека нема немало никаков прекршок и дека предметот од 2014 година е ставен во...

Османи:Немаше телефонски повик одлуката беше на ДУИ, а Иванов изнесува клевети

Интервјуто на претседателот Иванов за австриски „Винер Цајтунг“, според  партиите на албанците во македонија е подбуцнувачко и не придонесува за добри меѓуетнички односи. ДУИ...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com