Таг: демант

МЗ: Комисијата за заразни болести на 22 јуни донесе одлука да...

Министерство за здравство реагира по објавата на порталот СДК дека Комисијата за заразни болести не донела препорака за отворање на границите:

МЗ:На ГАК нема ниту една родилка позитивна на Ковид 19

Министерството за здравство реагираше на вчера објавена вест во некои медиуми дека на Гинеколошко-акушерската клиника има 20 родилки позитивни на Ковид 19....

Лукаревска: Згрозена сум од непочитта и злоупотребата на било чија здравствена...

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска, вторпат откако е во домашна изолација затоа што е позитивна на коронавирус, е цел на напад на...

Чулев:Шеќеринска со груби невистини за здравјето на полициските службеници гради сопствен...

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, ја демантира министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска, кој рече дека на прославата за денот на полицијата...

СДСМ демантира текст на Бранко Героски и смета дека е ,,црна...

СДСМ најостро и целосно ги демантира објавените невистини од Бранко Геровски во текстот со наслов „Бара ли Заев ЕУ да помогне Мицкоски...

Филипче: Јанушев од ВМРО ДПМНЕ свесно лаже, заштитна опрема има

Игор Јанушев, исто како и Мицкоски се обидува да ја изманипулира јавноста. Минатиот пат, Мицкоски свесно манипулираше дека нема тестови, а овој...

Влада: Не е точно дека ги финансираме МПЦ и ИВЗ, средствата...

Владата на Република Северна Македонија категорично демантира дека е донесена Уредба со која финансиски ќе се помагаат МПЦ и ИВЗ, како што...

Директорот на Очна клиника ги демантира порталите ,,Лидер“ и ,,Курир“ кои...

Во време кога секој проверена и точна информација е од посебна важност за нормално функционирање на државата, која е во вонредна состојба...

ООН го демантира Николовски од ВМРО ДПМНЕ

Силен шамар за неодговорната ВМРО-ДПМНЕ и Александар Николовски,валат во реакција со соопштение од СДСМ. ,,ООН јавно ги демантираше...

Вработениот во Државен архив ,,случајно“ додал три нули на набавката за...

,,По опсежните разговори со вработените во финансискиот сектор на Државниот архив е утврдено дека лицето одговорно за јавни набавки направило наводно ненамерна...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com