Таг: демонстранти

Демонстранти го претепаа претседателот на ерменскиот Парламент и ја зазедоа зградата(видео)

Демонстранти во Ереван во текот на ноќта упаднаа во зградата на Парламентотот, откако претходно ја начекаа колоната возила со претседателот на оваа...

Полицајци клекнаа пред демонстрантите во Мајами и побараа прошка

Демонстрациите во САД не стивнуваат по полициската бруталност врз Афроамериканецот Џорџ Флојд за време на апсењето, по што тој почина.Демонстрациите се проширија...

Полицијата сепак примени сила врз демонстрантите во РТС(видео)

По вчерашниот упад на група опозициски демонстранти во зградата на српската РТС, објавено е видео од кое се гледа дека полицијата сепак...

Пцости, навреди и кошкање меѓу адвокатот Тортевски и демонстрантите на блокирана...

Видеото е објавено на Youtube и на ФБ страницата на Филип Петровски.

Мицкоски сепак ги примил демонстрантите, но им кажал дека остануваат во...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги примил претставниците на граѓаните кои по протестот пред Собранието и кои дојдоа пред седиштетео на партијата барајќи средба...

Откако никој не ги прими во ВМРО ДПМНЕ, извикнувајќи УА, демонстрантите...

Група демонстранти кои протестираа пред Собранието за време на гласањето на Договорот за името постигнат со Грција, се упатија кон седиштетео на опозициската ВМРО...

Обвинителство обезбедува докази за насилството од демонстрантите и смртните закани

Утринава, претставници од Основното јавно обвинителство Скопје одржаа работен состанок со претставници од Министерството за внатрешни работи на кој Основното јавно обвинителство беше известено за вчерашните...

Повредени демонстранти и полицајци на протестите пред Собрание

Седуммина полицајци и неколку демонстранти се повредени на вечерашните протести пред Собрание на РМ, кои беа организирани преку социјалните мрежи. Според МИА,  тројца цивили се...

Демонстрантите се судрија со полицијата по што таа ги растури протестите...

По обидот да ја тргнат заштитната ограда и откако почнаа да ја гаѓаат пополицијата со предмети, безбедносноте сили за брза интервенција употребија солзавец за...

Со песната ,,Оган да го гори“, демонстранти во Австралија запалија фотографија...

  Смеејќи и пеејќи песна ,,Оган да го гори“, неколку демонстранти во Австралија ја запалија фотографијата на премиерот Зоран Заев. Во повеќе градови на Австралија денеска...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com