Таг: демонстрации

Н1: Полицаец со нога на главата апсеше демонстрант(видео)

Н1 телевизија објави видео на кое се гледа како полициски службеници апсат демонстранти. Еден од демонстрантите е совладан од...

Полицијата во Белград брутално тепаше демонстранти кои седат на клупа(видео)

Н1 телевизија вчера со свои репортери цело време известуваше од протестите во Белград, кои започнаа спонатно по изјавата на претседателот Вучиќ за...

Демонстрации пред српското Собрание по најавата за полициски час

По завршувањето на прес конференцијата на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на која најави нови рестриктивни мерки и полициски час поради...

Демонстранти нападнаа полициски возила во Њујорк по што беа речиси прегазени(видео)

Демонстрациите во САД по смртта на Афроамериканецот, Џорџ Флојд, кој беше загушен при апсење, излегоа од контрола. Се шират...

Нападнат ТВ центарот на СНН во Атланта, хаос низ Америка(видео)

Демонстрациите на афроамериканското население во САД се шират и стануваат сѐ понасилни. Запалени се полициски автомобили, уништени продавници, горат кафетерии на Старбакс...

Солзавец и шок бомби во Солун за растерување на противниците на...

Грчката полиција и денеска имаше полни раце работа. Околу 300 демонстранти се обиделе да го попречат собирот организиран од владејачката Сириза, посветен на дебата...

Хаос на протестите против Трамп во Феникс (видео)

Во Феникс се одржаа масовни протести против американскиот претседател Доналд Трамп. Демонстрантите бараа оставка од Трамп и не бираа начин како да го изразат...

ВИДЕО: Со голи гради против забрана за топлес на плажите

Голем  број жени со голи гради излегоа на улиците на   Буенос Ајрес и уште два други аргентински градови протестирајќи против забраната за топлес...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com