Таг: ден на албанска азбука

Премиерот Заев на свечената академија по повод Ден на албанската азбука...

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, вечерва имаше свое обраќање на свеченоста по повод одбележувањето на Денот на албанската азбука која се...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com