Таг: ден на народното востание

Градоначалниците на Прилеп и Куманово заеднички го чествуваат Денот на народното...

Согласно Владиниот протокол за одбележување државни празници, во рамки на прославата на празникот ,,11 Октомври-Ден на народното востание на македонскиот народ“, ...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com