Таг: дерби

Судијата од дербито Црвена Ѕвезда-Партизан заразен со корона вирус

Петмина српски фудбалски судии, меѓу кои и Новак Симовиќ, кој делеше правда на градското дерби во Белград пред десетина дена, се заразени...

Полни трибини публика, прегрнати фудбалери…, Србија му пркоси на коронавирусот

Вчера се одржа градското фудбалско дерби меѓу Црвена Ѕвезда и Партизан во Белград, пред полни трибини. Во време на...

Видео: Супер најава за дербито Јувентус – Милан

Јувентус е недостижен за конкурентите во калчо лигата во борбата за титулата, утре се игра големото дерби , Јувентус - Милан.

Сјаен дерби без победник, Динамо-Хајдук 0:0

Динамо и Хајдук на Максимир во второто дерби сезонава одиграа без голови. Иако не беше постигнат ниту еден гол загребските „сини“ и сплитските „бели“...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com