Таг: десороизација

Владата стопираше 850 илјади евра за т.н. десороизација и ги декласифицираше...

Владата на Република Македонија, на денешната осма седница , донесе одлука за дополнителна финансиска поддршка на земјоделците – прозводители на праски со слаб квалитет. –...

ВМРО ДПМНЕ ќе ја спасува и Америка од Сорос

,,Сорос е поим за деструкција на планетарно ниво. Целиот свет го виде вистинското лице на таканареченото отворено општество кое го промовира Сорос. На протестите...

ВМРО ДПМНЕ најави ,,десороизација” и на ЗНМ

,,ЗНМ функционира како нејзин претседател се уште да е директорот на Центарот за комуникации на СДСМ Роберт Поповски. ЗНМ ја користи потполно истата реторика и...

ВМРО ДПМНЕ одлучи: Процесот на десороизација почнува-соопштение второ

ВМРО ДПМНЕ денеска,13.01.2017, објави второ соопштение во кое со заканувачки тон кон невладините организации, најавува процес на -десороизација! Во соопштението се вели: ,,СДСМ и Сорос константно...

ВМРО ДПМНЕ:,,Народот одлучи, процесот на десороизација почнува”

ВМРО ДПМНЕ објави заканувачко, опасно и соопштение полно со загрижувачки пораки упатени до невладиниот сектор, Заев и СДСМ, кои упатуваат на следните чекори кои...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com