Таг: деспотовски

Поранешен функционер на ВМРО ДПМНЕ сменет поради проневера на ЕУ фондови...

Компанијата Нелкоски органик фуд ДООЕЛ од Струга, е добитник на еден од грантовите што ги подели неодамна Фонд за иновации, во износ од 110.000...

Арсовски: Јас Ви велам засрамете се господине Деспотовски(видео)

Ова е реакцијата на ВМРО ДПМНЕ по денешната прес конференција на директорот на Фонд за иновации, Јован Деспотовски. Димче Арсовски, портпарол на партија , му...

Деспотовски: Сопругата ми кажа да изгледам дека сум горд на тоа...

,,Кога доаѓав наваму, сопругата ми се јави за да ми каже да изгледам дека сум горд на тоа што го правам и јас сум...

ВМРО ДПМНЕ: Кочо со ,,голема радост и чест“ му додели 160.000...

ВМРО ДПМНЕ побара оставки од вицепремиерот Кочо Анѓушев и од директорот на Фонд за иновации, Јован Деспотовски. ,,Секое евро што можеа да го искрадат, го...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com