Таг: дете

Поранешен американски фудбалер спаси дете фрлено од третиот кат по голем...

Американските медиуми објавија неверојатно видео од моментот кога мајка го фрла своето тригодишно дете од балконот по големиот пожар во станот.

Анима Мунди бара да се казнат полицајците што апсеа момче со...

Здружението за заштита на животни, Анима Мунди, протестира поради начинот на кој се приведе момче кое шеташе куче за време на полициски...

Почина 4 годишно дете во САД откако антиваксерска група на ФБ...

Мајка на 4 годишно момче од Колорадо неодамна се консултирала со една антиваксерска група на социјалните мрежи...

Драматично спасување на дете од урнатините по разорниот земјотрес во Албанија(видео)

Албанските медиуми објавија видео од спасување на дете од урнатините. https://twitter.com/i/status/1199214565608824832

Пријателка на мајката објави фотографија од детето тепано од дадилката

Пријателка на мајката на детето кое беше тепано од жената што го чуваше во игротека во населба Аеродром, објави фотографија на која...

Дадилката што тепаше дете во игротека е уапсена и притворена

Видеото што го објави ,,Дежаву“, на кое се гледа како во нивната игротека во населбата Аеродром жена тепа и малтретира мало дете,...

Состојба и менталитет отсликани на една фотографија(фото вест)

Уредно паркиран автомобил, неуредно паркиран автомобил, кој патем го закачил уредниот и дете излегува од подземен контејнер Фотографијата...

7 годишниот Мегдим Л. со потекло од Косово е убиеното дете...

Швајцарската полиција го објави идентитетот на вчера убиеното дете на улица во швајцарскиот град Базел. Се работи за седумгодишниот...

13 месечно невакцинирано дете од Свети Николе почина од морбили

Министертвото за здравство соопшти дека 13 месечно дете, починало од компликации на морбили на детската клиника во Скопје. Ова е второ дете...

Подведувале 16 годишно девојче на полови дејства за пари

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе Наредба за спроведување истражна постапка заради основано...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com