Таг: детроид

Почина најбогатиот Македонец во светот Мајкл Илич

Вчера на 87-годишна возраст почина Мајк Илиќ, еден од најбогатите Макдонци во светот и еден од најголемите поддржувачи и долгогодишен донатор на Обединета Македонска...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com