Таг: деца

Градинките имаат слободни места за децата со приоритет и се спроведуваат...

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска и министерот за здравство Венко Филипче вечерва во Владата на Република Северна Македонија остварија...

Судска пресуда во Италија ќе ги остави 30 годишните ,,деца“ без...

Во Италија е донесена историска пресуда, пишуваат италијанските медиуми. Имено, судот пресуди против барањето на една мајка, таткото на...

Децата до 9 години најмалку се заразуваат од Ковид 19

Министерството за здравство објави неделен извештај и анализа на заразени и оздравени пациенти од Ковид 19, како и на починати споредено во...

30 дена притвор за чичкото што ги малтретираше внуците во Градски...

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело...

Како реагираат децата кога во божикните подароци ќе најдат стар мобилен,...

Децата, но и возрасните се навикнати да добиваат убави и скапи подароци, или барем да го добијат очекуваниот подарок.

Поразувачки резултати, 30 насто од првачињата се со искривен ‘рбет

Во организација на Општина Центар, во сите основни училишта на нејзината територија се спроведе "Дијагностички и превентивни прегледи (скрининг) на 'рбетниот...

Царовска: Сите 27 деца од ,,Мајчин дом“- Битола се преселени во...

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, заменик-претседателката на Влада, Радмила Шекеринска и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска денеска посетија уште...

Сите деца без родители до 3 години се згрижени во мали...

Ниту едно дете до три годишна возраст повеќе не живее во институциите во Северна Македонија. Со денешното отворање на петте мали групни...

Милошоски и Ѓорчев објавија заедничка семејна фотографија

Пратеникот на ВМРО ДПМНЕ, Антонио Милошоски, утрината на својот јавен ФБ профил објави заедничка семејна фотографија на неговото и семејството на неговиот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com