Таг: дива населба

Се отстрани дивата населба и се расчистија огромни количини смет под...

Со заедничка акција во која учествуваат екипи на Инспекторатот на Град Скопје, Центарот за социјални работи на град Скопје, Министерството за внатрешни...

Со асистенција на полиција се урива дивата населба во Урбан парк...

Општина Центар, со асистенција на МВР, утринава започна со извршување на решението на инспекциските служби за отстранување на дивоградбите, но и на диво поставената...

Совет на општина Куманово не изгласа поставување спомен обележје за загинатите...

,,Заев продолжува да гази по достоинството на бранителите и нивните семејства, и да ја потценува жртвата што ја дадоа македонските херои во Диво Насеље. Советот...

Заев и Харадинај се согласни дека е потребна меѓународна истрага за...

Премиерите на Македонија и Косово, Зоран Заев и Рамуш Харадинај, се согласиле дека е потребна меѓународна истрага во врска со настаните во Диво Насеље. По...

Митаноски: Владата мора да реагира за финансиската помош од Косово за...

,,Одлуката на косовската влада, да издвои по 10 илјади евра за сите загинати, или осудени за терористичкиот чин во кумановско "Диво насеље" (сеедно што...

Осмиот осуден на доживотен затвор аплаудираше и со рацете гестикулираше албанско...

 Сулејман Османи, жител на Брест,  е осмиот осуденик со доживотна казна затвор за настаните во кумановската Дива Населба. Пресудата ја дочека со аплауз, но...

Со експлозив на појасот се закануваше пред судот дека ќе се...

Неофицијално од МВР за А1он велат дека се работи за лицето Ибруш Ибраими кој околу половината бил нареден со некаков вид на експлозив со...

Силни мерки на безбедност и пренасочување на сообраќајот заради објава на...

По речиси двегодишен судски процес, денеска е закажано судско рочиште на кое треба да се објави пресудата за обвинетите во случајот ,,Дива населба“, во...

Најгледаната видео-порака на обичниот граѓанин по трагедијата во кумановска Дива населба

Денеска се навршуваат две години од крвавите настани во кумановската Дива населба, кога вооружена група Албанци влегоа во овој дел од Куманово, по што...

Третообвинетиот за ,,Дива Населба“ тврди дека Јанкуловска и Мијалков се...

Дем Шеху, третообвинет за случајот „Дива Населба“ пред судот тврдеше дека поранешната министерка за внатрешни Гордана Јанкуловска и поранешниот прв човек на УБК Сашо...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com