Таг: диво насеље

Осудените за ,,Диво насеље“ со провокации и закани одбиваат да го...

 „Не го признаваме овој суд. Бараме меѓународна истрага”. Вака, синхронизирано постапија денеска обвинетите за случајот ,,Диво насеље“. Ја навредуваа...

Велосипедска тура од Куманово до Гостивар во чест на загинатите полицајци...

По повод годишнината од трагичните настани во кумановско “Диво насеље“, утре (11.05.) ќе се одржи традиционалната меморијална велосипедска тура “Почесен круг со велосипеди...

Михајловски:С’га не ни треба бојкот, на референдум ќутамо и му кажамо...

Глумецот Тони Михајловски , кој е и член на ВМРО ДПМНЕ, лобира за гласање на претседателските избори за Гордана Силјановска Давкова во...

Џезаир Шакири Хоџа се гордеел со храброста на ликвидираните терористи во...

Неколку дена по полициската акција во кумановската Дива Населба, советникот за национална безбедност и радикализам на премиерот Заев,во интервју за косовската КТВ, искажал пиетет...

МВР: Три години од Дива Населба во Куманово, слава на хероите,...

МВР:-На денешен ден, бележиме три години од еден од најтрагичните настани кои оваа земја ги памети. Во Диво Насеље во Куманово, изгубивме осум човечки...

Запалено државното македонско знаме во Гњилане и Пеќ на протест заради...

Членови на семејствата на осудените за случајот ,,Дива Населба“, доцна синоќа го запалија македонското државно знаме , протестирајќи за високите пресуди во судскиот процес...

Седум доживотни казни затвор, 13 обвинети добија 40 години и само...

Основниот суд Скопје 1 изрече седум доживотни затворски казни за обвинетите за случајот на тероризам во кумановска ,,Дива населба“, на 13 обвинети им е...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com