Таг: Димовски

Илија Димовски присуствуваше на ратификацијата на Протоколот за членство во НАТО...

Пратеникот на ВМРО ДПМНЕ, Илија Димовски, веќе не ги бојкотира настаните поврзани со меѓународната политика на нашата земја кои се одвиваат под...

Пратеникот Љупчо Димовски ќе остане без пратеничкиот имунитет

Љупчо Димовски од Социјалистичка партија се спаси од затвор со амнестијата, но најверојатно нема да куртули од притвор за злоупотреба на службената...

Илија Димовски се жали дека нема никаква комуникација со новиот претседател...

„Не сме консултирани, ниту, пак, сме повикани на разговор. Не сме поканети ни на седницата на Централниот комитет. Едноставно нема комуникација со новиот претседател“,...

Илија Димовски бара јавна расправа за Законот за јазици

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски денеска на Комисијата за политички системи на која се разгледува Законот за јазиците, посочи дека европското знаменце на законот...

Димовски:И да сакаме да гласаме за разрешувањето на Зврлевски во салата...

  Пратеникот Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ побара од Талат Џафери да ја прекине расправата за разрешување на Јавниот обвинител бидејќи е спротивно од Изборниот законик. Димовски...

ВМРО ДПМНЕ бара до 16 октомври да се стави во мирување...

Пратеникот на ВМРО ДПМНЕ Илија Димовски побара мнозинството да го почитува Изборниот законик, и до крајот на локалните избори да го стават во мирување...

Димовски:Договорот со Бугарија може да отвори стари историски рани

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ повторно повикуваат на отворена, јавна и итна седница на Собранието на Република Македонија во врска со...

Пријателот на Илија Димовски бара амнестија од Иванов за организираниот линч...

Ова е Горан Ангелов од Велес, дел од таканаречените патриотски здруженија тесно поврзан со Илија Димовски.   Бруталниот упад и претепување на пратениците на СДСМ и...

Димовски му се закани на Заев-недај Боже народ да почнува да...

Илија Димовски од ВМРО ДПМНЕ го ,,молеше“ лидерот на СДСМ и пратеник Зоран Заев да внимаваат да не направат избрзани чекори и да ја...

Илија Димовски во двојазична емисија на ТВ Шења го нарече Зекири...

На ТВ Шења се одржа дебата во која учествуваа Илија Димовски од ВМРО ДПМНЕ, Мухамед Зекири од СДСМ и Фадил Зендели од Беса. Емисијата...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com