Таг: директор драмски

Тасевски: Заминувам од кормилото на Драмски театар со убави спомени и...

Актерот Сашо Тасевски објави дека си заминува од кормилото на Драмски театар: ,,Има актери и актерки кои никој не ги знае по улогите што ги...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com