Таг: директор

Директорот на Клиника за неврологија објави дека е позитивен на Ковид...

Директорот на Клиниката за неврологија, Иван Барбов, на својот ФБ профил објави дека е позитивен на тестот за Ковид 19 и дека...

Директорот на Ургентниот центар во Ниш почина од КОВИД 19

Директорот на Ургентен центар во Ниш, Миодраг Лазиќ(65), почина од последици на коронавирус. Оваа информација ја соопшти синдикатот на...

Уапсен директорот на Геронтолошки завод во Ниш поради 135 заразени штитеници...

Српската полиција го уапси директорот на Геронтолошкиот завод во Ниш поради непреземање мерки за заштита на штитениците и на вработените.

Почина директорот на водечката болница во Вухан за борба против корона-вирусот

Директорот на болницата во која од почеток на епидемијата се лекуваат најмногу заболени од корона-вирус, почина од ова заболување, јавуваат светските медиуми.

Владата препорача Васко Ковачевски да биде нов генерален директор на ЕЛЕМ

Владата на Република Северна Македонија на денешната седница, со која претседаваше премиерот Заев, донесе одлука со која се предлага на Владата да...

Директорот на ,,Корчагин“ си бетонирал паркинг простор на зелена површина

,, Инспекторатот на Град Скопје - Комуналната инспекција изврши вондреден инспекциски надзор во СУГС ,,Раде Јовчевски Корчагин“ каде констатираше дека е цементирана...

Владата ќе ја разгледува оставката на директорот на истражниот затвор по...

„Оставката на директорот на истражниот затвор „Скопје“, Ѓоко Котевски е нотирата до Владата, но според сите законски прописи, истата ќе биде...

Горјан Лазаров-директор на синџирот хотели ,,Ореа“ во Чешка

Во Прага заминал сосем случајно, сега е генерален директор на чешкиот синџир хотели „Ореа“. Горјан Лазаров вели дека за својот живот го одбрал потешкиот...

Не сум податна на притисоци, уживања и привилегии

Отворено писмо на Бранка Костиќ Марковиќ (разрешен Претседател на УО на Македонска филхармонија)   Иако во вчерашното соопштение до медиумите, јасно го изложив мојот став околу разрешувањето...

Ејуп Рустеми е именуван за директор на Македонски пошти, Сашо Тасевски...

  Владата донесе одлука досегашниот директор на Македонски пошти Фадис Реџепи, да биде разрешен од оваа должност заради завршување на неговиот мандат, и за нов...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com