Таг: дисквалификуван

Ѓоковиќ им се извини на организаторите на УС Опен

,,Целата оваа ситуација ме прави навистина тажен и празен. Проверив како се чувствува линискиот судија и според...

Новак Ѓоковиќ дисквалификуван од УС Опен поради случајно удирање на судија...

На УС Опен се случи чудо. Го дисквалификуваа Новак Ѓоковиќ поради случаен инцидент. Имено, откако светскиот број еден...

ВИДЕО:Младиот тенисер Шапалов со топче го погоди во око судијата

17 годишниот талентиран канадски тенисер Денис Шапалов со тениското топче го погоди главниот судија на мечот Арно Габас во око, по што неговата земја...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com