Таг: дискриминација

Новинар на Б92 во интервју ја дискриминираше докторката која секојдневно ...

Бура од реакции предизвика вчера новинарот на српската Б92, Оливер Јакшиќ, кој на почетокот на интервјуто со д-р Дарија Кисиќ Тепавчевиќ,...

Собранието по вторпат го изгласа Законот за заштита од дискриминација

Во пресрет на Меѓународниот ден против хомофобијата вчера во Собранието нa Република Северна Македонија по втор пат беше изгласан Законот за спречување...

Даштевски ја злоупотребил Комисијата за заштита од дискриминација за организирано бегство...

Неодамна, државната Комисија за заштита од дискриминација, чиј претседател  сѐ уште е кадарот на Никола Груевски, Александар Даштевски, издаде решение со кое  прогласи дека...

Даштевски му се одолжува на Груевски утврдувајќи дискриминација во судска постапка

,,Се утврдува директна дискриминација врз Никола Груевски од член 6 став 1, а врз основа на личен и општествен статус како поранешен претседател на...

Канал 5 му откажува гостопримство на Бачев, тој ги обвини за...

  ,,На крајот од синоќешниот телевизиски дуел со аналитичарот Агим Јонуз, Јанко Бачев упати навредливи зборови  кон претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер, германскиот министер...

Ирена Ристиќ, Билјана Јовановска,ТВ Алфа, Тетова сот… извршиле дискриминација врз етничка...

   Комисијата за заштита од дискриминација го објави годишниот извештај за констатирани дискриминации врз основа на сексуална ориентација, родова и етничка припадност. Во извештајпт е наведено...

Кадарот на ВМРО ДПМНЕ Даштевски се уште е на чело на...

Еден од поревносните бранители и пропагандисти на ВМРО ДПМНЕ во времето на Никола Груевски, Александар Даштевски, речиси една година по промена на власта, се...

Новиот директор во АД за станбен и деловен простор Џеват Исени...

Џеват Исени, претседател на Одборот на директори во Акционерското друштво за стопанисување со станбен и деловен простор  на Република Македонија, е вчудовиден, како што...

Нема дискриминација,конкуренцијата е помала-тврди организаторот на Охридскиот атлетски маратон

Лавина реакции во јавноста по објавата на условите за учество и победа на Охридскиот атлетски маратон. Наградниот фон за мажите е поголем, за жените...

Антимиграциска кампања во Франција

Плакати против мигранти почнаа да се појавуваат на повеќе јавни места во Безје, градот каде што француската влада планира да изгради центар за мигранти. Оваа...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com