Таг: дистрибуција

Целосно е подготвена инфраструктурата за транспорт и чување на ковид-вакцините

Подготвена е инфраструктурата за чување и дистрибуција на вакцината против Ковид 19. ,,Денеска посетив дел од економските оператори...

За неколку дена почнува дистрибуцијата на вакцината против Ковид 19 во...

Американскиот претседател, Доналд Трамп, објави дека во текот на идната недел, најверојатно четврток, ќе почне да се дистрибуира новата вакцина против Ковид...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com