Таг: дневен билтен

Денеска се регистрирани повеќе оздравени од заразени, починаа уште 31 лице...

Во последните 24 часа се направени 2347 тестирања, а регистрирани се 657 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 323-Куманово...

Уште 28 починати од Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2993 тестирања, а регистрирани се 1120 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 507-Куманово...

Уште 9 лица починаа од Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 1504 тестирања, а регистрирани се 143 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 43-Куманово...

Трицифрен раст на заразени од корона вирусот и денеска

Во последните 24 часа се направени 1574 тестирања, а регистрирани се 127 нови случаи на ковид-19 во:- Скопје 43- Куманово 11- Дебар...

Се заразија уште 78, а починаа 4 лица од Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 860 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи на ковид-19 во: - Скопје...

Нема починати од Ковид 19, но процентуално повторно зголемена бројката на...

Во последните 24 часа се направени 1077 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје...

Помалку тестирани, повеќе заразени од вчера

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 870 тестирања, а регистрирани се 176 нови случаи на ковид-19 во:...

136 нови случаи на Ковид 19, 8 пациенти починаа

Во последните 24 часа се направени 1208 тестирања, а регистрирани се 136 нови случаи на ковид-19. - Скопје 80-...

1.363 тестирања, 118 нови случаи на Ковид 19, во Скопје 55

Во последните 24 часа се направени 1363 тестирања, а регистрирани се 118 нови случаи на ковид-19. Денеска во Скопје...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com