Таг: дневен

2.930 тестирани 977 заразени, 31 починати и 843 оздравени пациенти од...

Во последните 24 часа се направени 2930 тестирања, а регистрирани се 977 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 503-Куманово...

Најмногу тестирани и заразени во еден ден

Во последните 24 часа се направени 3.331 тестирања, а регистрирани се 1.275 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 519-Куманово...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com