Таг: дневник

Кикс во дневникот на РТЦГ, пуштена снимка на која градежен работник...

На вчерашниот централен дневник на радио телевизија Црна Гора се случи голем превид. Во вест за градежни работи на автопат, беше пуштена...

ВМРО ДПМНЕ ги охрабрува новинарите и медиумите да не потпаѓаат под...

,,СДСМ е партијата која најбрутално ги прогласуваше медиумите кои не им се под контрола за најголеми политички непријатели. Сипматизери на СДСМ директно им се закануваа...

ССНМ:Менаџерскиот тим е виновен за згаснувањето на ,,Дневник“

Згаснувањето на еден од првите независни весници во Република Македонија е уште еден клинец во ковчегот со кој цела деценија се погребува новинарството во...

Згаснува првиот приватен дневен весник ,,Дневник“

На 100 медиумски работници во ,,Дневник“, кој е прв приватен дневен весник во Македонија, денеска им било соопштено дека од утре овој весник нема...

Новинарите на Утрински весник и на Дневник ќе штрајкуваат

Извршниот одбор на Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници -ССНМ и синдикалните претставници на синдикалните групи на ССНМ во редакциите на дневните весници...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com