Таг: домашен

Орце Камчев и Цветан Панделески одат во домашен притвор

Апелациониот суд Скопје известува дека, по повлекување на предлогот за одржување јавна седница од страна на обвинетите, на нејавна седница на ден...

Оливер Ивановиќ во домашен притвор по 33 месеци поминати во затворски...

На лидерот на Граѓанска иницијатива на СДП Оливер Ивановиќ, по 33 месеци поминати во затворски притвор, судот во Приштина му одреди мерка домашен притвор,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com