Таг: донации

На сметката за донации легнале речиси 1.00.000 евра, донирана е значителна...

Министерството за здравство изразува голема благодарност до сите компании, поединци, организации, институции, амбасади кои со донации во опрема, добра и парични средства...

Милион парчиња заштитна медицинска опрема, лекови, респиратори и друг потребен материјал...

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска информираше дека наскоро ќе почне да се објавуваат, сите донации од страна на држави, физички и...

Македонската заедница во Пустец собира донации за настраданите од земјотресот

Македонската заедница во општина Пустец, Албанија, денеска донира за настраданите во разорниот земјотрес, во кој загинаа 29, а се пповредени над 700...

Лажната хуманитарна фондација ,,Допир“ е сѐ уште активна и собира донации...

И покрај злоупотребата и кривичната пријава поднесена од МВР, лажната хуманитарна фондација ,,Допир“ , сѐ уште е активна на повеќе интернет платформи,...

Кривична пријава за фондацијата ,,Допир“ за злоупотреба на 50.000 евра од...

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР до надлежното ОЈО поднесе кривична пријава против  М.Ш. (53) и А.Ш. (49) поради...

На 21 годишниот Филип Петрушевски му е потребна итна помош за...

Младиот Филип Петрушевски од Скопје живее само со еден бубрег, но и тој треба да се трансплантира. На Филип му е потребна итна финансиска...

Каде завршувале донациите за Домот за деца без родители ,,11 октомври“...

  Искршена ограда и дотрајани клупи. Зеленилото се изгубило меѓу догорчињата од цигари. Дотрајани фотелји, излупени ѕидови, искршени врати. Ова е првата слика од Домот...

Дописникот на државната МИА од Брисел собира донации за насилниците прогласувајќи...

Бобан Нонковиќ, долгогодишен дописник на државната новинска агенција МИА од Брисел, на својот ФБ профил објави повик за собирање донации за дел од насилниците...

Пратениците од СДСМ донираа за лекувањето на самохраната мајка Наташа Николовска

На иницијатива на претседателот на СДСМ Зоран Заев пратениците од целата коалиција донираа дел од своите плати за самохраната мајка  Наташа Николовска која пред...

Гордана Јанкуловска не го признава СЈО

Гордана Јанкуловска која во масовната аболиција на дела поврзани од прислушуваните разговори беше аболицирана од претседателот Иванов дури 14 пати, односно за 14 кривични...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com