Таг: донација

Кинеска донација со над 5.000 тестови за КОВИД 19 и медицинска...

Донација од Народна Република Кина со над 5000 тестови за Covid -19 и лична заштитна опрема, маски и скафандери тргна денес од...

Врачена првата донација од НР Кина

Благодарност до Народна Република Кина и амбасадорот Џанг Ѕуо за донацијата од 30.000 евра, упати денеска министерот за здравство, Венко Филипче.

Чешка донираше 1 милион медицински заштитни маски

,,На Скопскиот Аеродром потпишав прием на 1 милион медицински маски донирани од страна на Чешката Влада кои ќе ги дадеме на здравствените...

Велика Британија донираше за македонската Армија

Заштитни ракавици и повеќе видови пумпи со висок притисок и рачни пумпи за дезинфекција, се дел од донацијата од Обединетото Кралство за...

Агенција за медиуми со донација за радиодифузерите од сто и три...

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги одлучи да додели финансиска помош – донација за справување со последиците од коронавирусот (COVID-19), во...

Град Скопје ќе донира 3 милиони денари за настраданите во Албанија

Советот на Град Скопје на денешната седница едногласно ја донесе Одлуката за давање помош на настраданите од катастрофалниот...

Николовски поддржува кратење на привилегиите, сите функционерски дневници ги донирал

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, кој доброволно се откажа од министерската функција и се врати со работа во матичната партија, објави...

Кирацовски ќе донира една плата за пожарникарите што гасеа во Кисела...

Пратеникот Александар Кирацовски, објави дека поттикнат од пожртвуваноста на пожарникарите кои учествуваа во гасење на пожарот во зграда во Кисела Вода, ќе...

Форум за демократска Македонија собира средства за помош на иницијативата ,,Не...

ДОНИРАЈ ИЛИ ВОЛОНТИРАЈ! #НеБидиЃубре Членовите на Форумот за демократска Македонија, заедница на иселеници, покренуваат иницијатива за собирање парични средства со кои ќе им се овозможи на...

ВМРО ДПМНЕ: Дали министерот Филипче кумувал на распределбата на инсулин со...

Неверојатно но вистинито, но додека јавноста сѐ уште очекува расчистување на аферата „Крвав тендер“, а во полн ек е скандалот за префрлањето на 3...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com