Таг: донор

Синот на пациентот на кого му беше трансплантирано срце изрази сочувство...

Синот на Иван Огњановски, пациентот кај кого е донирано срцето при првата трансплантација во Македонија, Васил Огњановски, денеска во изјава за медиумите...

Семејството на трагично починатата Емилија Динева од Стар Дојран порача дека...

45 годишната Емилија Динева пред неколку дена настрада во тешка сообраќајна несреќа по пад од мотор. Таа настрада по кобниот удар со...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com