Таг: допир

Братот и сестрата Шулевски стојат зад фондацијата ,,Допир“ со која ги...

Братот и сестрата Миле Шулевски(53) и Анета Шулевска(49), стојат зад фондацијата ,,Допир“, која сѐ досега се прикажуваше како хуманитарна и преку која...

Лажната хуманитарна фондација ,,Допир“ е сѐ уште активна и собира донации...

И покрај злоупотребата и кривичната пријава поднесена од МВР, лажната хуманитарна фондација ,,Допир“ , сѐ уште е активна на повеќе интернет платформи,...

Кривична пријава за фондацијата ,,Допир“ за злоупотреба на 50.000 евра од...

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР до надлежното ОЈО поднесе кривична пријава против  М.Ш. (53) и А.Ш. (49) поради...

ВИДЕО:Технологијата никогаш не може да ги замени допирот и љубовта

Реклама која разнежи многумина низ светот и ја врати вербата дека силата на љубовта ќе ја победи технологијата која почнува да зазема доминантно место...

Microsoft патентира читач за отпечатоци вграден во самиот дисплеј

Досега имаше неколку непотврдени најави дека iPhone 8 наредната година би можел да има читач за отпечатоци на прстите во самиот дисплеј, но Microsoft...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com