Таг: дојранско

Дојранско езеро оковано со мраз

70 проценти од Дојранското езеро е замрзнатао. Како што се гледа од фотографиите што ги објави порталот Југоинфо, мразот направил неверојатни форми на дрвјата,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com