Таг: драган вучиќ

Министерот Филипче потврди дека Вучиќ починал од коронавирус на Инфективна клиника

Министерот за здравство, Венко Филипче, објави дека познатиот водител и музичар, Драган Вучиќ, кој почина утрината, е лекуван од коронавирус на Инфективна...

Познатиот телевизиски водител Драган Вучиќ почина од коронавирус

Познатиот телевизиски водител, Драган Вучиќ, почина утрината од последици на КОВИД 19. Како што известува, А1 он, тој бил...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com