Таг: дунав

Груевски со чаша вино ужива на брод на Дунав

Унгарските новинари и овојпат го ,,пронајдоа“ Груевски како ужива во друштво на неколку мажи со чаша вино на брод на Дунав крај...

7 мртви и 19 исчезнати во судир на два брода на...

Расте билансот на загинати по големата трагедија што се случи синоќа околу 21 и 25 часот на реката Дунав крај Будимпешта.

Убиената новинарка Викторија Маринова истражувала проневера на европски фондови во Бугарија

Бугарската новинарка Викторија Маринова , која беше брутално убиена во сабота, во бугарскиот град Русе, најверојатно истражувала проневера на пари од европските фондови за...

Во Дунав се удави 4-годишно дете, а по него и мајката...

Голема трагедија се случи во Хрватска. Спасувачки екипи со нуркачи се уште трагаат по тело на млада жена, која, како што се претпоставува, е...

Неверојатни снимки од замрзнатиот Дунав крај Белград

Белграѓани не паметат ваков обем на замрзнатост на меѓународната река Дунав. Власта во Србија со денови не може да се справи со огромните површини...

Заледениот Дунав се растопува

  Со зголемување на температурата, дојде до растопување на големи делови од Дунав кои беа под мраз. Тоа направи проблеми, бидејќи сплавовите почнале да се...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com