Таг: Дутерте

Филипини: За првите 100 дена убиени 3.700 луѓе

Претседателот на Филипини, Родриго Дутерте, во предизборната кампања вети дека беспоштедно ќе ги убие сите кои имаат врска со дрога. Според извештаите, за три...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com