Таг: европарламент

ЕП: Азилот за Груевски е неприфатливо мешање, Унгарија веднаш да го...

На вчерашната сесија на Европски парламент, на која се гласаше за Извештајот за Македонија, се дискутираше и за Никола Груевски и азилот од унгарските...

Европарламентот бара насилниците да се најдат пред лицето на правдата

Потпретседателот на СДСМ и пратеник во Собранието на Р.Македонија Дамјан Манчевски, во текот на вчерашниот ден оствари посета на Европскиот Парламент. Манчевски присуствуваше на заедничкиот...

Бугарските европратеници издејствуваа амандмани за заштита на ,,бугарското малцинство“ во Албанија

Бугарските европратеници Ангел Џамбаски и Андреј Ковачев на своите официјални пратенички интернет страници на Европски Парламент објавија историска победа во однос на третманот на...

Бугарија атакува на македонското малцинство во Албанија

Додека политичките партии во Македонија се занимаваат со себеси, а дипломатијата практично е мртва, не функционира, во голем дел и не е дорасната на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com