Таг: Европа

Некогашната гордост на Отешево хотелот ,,Европа“-срам за Македонија(видео)

Марко Џамбазоски, слободен уметник, режисер, монтажер и рок музичар, кој на инстаграм често објавува видео и фото материјали за природните убавини...

Бодоки: Орбан со Груевски ѝ покажува сила на Европа и им...

Со доделување политички азил на пребеганиот македонски политичар Никола Груевски, премиерот на Унгарија, Виктор Орбан, ја нагласува својата амбиција за лидер кој сака да...

Вардаровите навивачи се “навивачи на неделата” во Европа

  Навивачите на РК Вардар се “навивачи на неделата“ според Европската ракометна федерација (ЕХФ). Таа реши да им го додели признанието “фанови на неделата“ токму...

САД ги предупреди своите грѓани за можни терористички напади во Европа

Американскиот Стејт Департмент ги предупреди своите граѓани кои патуваат во земјите од Европа или веќе се наоѓаат таму дека претстојниот викенд се можни терористички...

Путин и Ердоган во завршни договори за Турски поток

Договорите за изградбата на гасоводот за руски природен гас преку Турција би требало да бидат финализирани утре, кога во Истанбул ќе се состанат претседателите...

Лига Европа: Рома и Зенит немилосрдни

Фудбалерите на Манчестер јунајтед ја забележаа првата победа оваа сезона во Лига Европа. Тие на свој терен ја совладаа екипата на украинска Зорија со...

ЕУ планира да воведе бесплатен безжичен Интернет до 2025

Доаѓа крајот на немање Интернет, на барање лозинки од келнерки, на седење мирен 3 минути без ѕверење во телефонот – барем на територијата на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com