Таг: европски

Европски Парламент гласаше за укинување на поместување на часовникот од 2021...

Европратениците го изгласаа предлогот од 2021 година да престане поместувањето на стрелките на часовникот односно пресметувањето на зимско и летно сметање на...

Русија е нов европски првак во одбојка

  Репрезентацијата на Русија е нов европски првак во одбојка, откако во финалето во Краков ја победи Германија со 3-2 во сетови (25-19, 20-25, 25-22,...

Прифатена кандидатурата на Габер-Дамјановска за Европски суд

Уставната судијка Наташа Габер-Дамјановска е прифатлив кандидат од Македонија за судија во Европскиот суд за човекови права, известува порталот Сведок. Комитетот за избор на судии...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com