Таг: европско првенство

Владата ќе ги награди македонските фудбалери за секого по 10.000 евра

За победата над Грузија и пласманот на ЕП, фудбалерите на македонската фудбалска репрезентација ќе добијат награда од Влада на РСМ.

Филипче го честита пласманот на ЕП и моли да се слави...

Грст честитки за македонските фудбалери по историскиот успех во Тбилиси каде ја совладаа Грузија и се пласираа на Европското фудбалско првенство 2021.

Историски успех за Македонија, за првпат на Европското фудбалско првенство!

Македонската фудбалска репрезентација испиша историја во Тбилиси. Ја победи Грузија со 0:1 и се пласираше за Европското фудбалско првенство...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com