Таг: еди рама

Еди Рама ги присвои водопадите на Лешница и ги смести во...

Со фотографија од прекрасните Кривошијски кади, албанскиот премиер, Еди Рама, се пофали со природните убавини на Албанија. Преубавата Албанија....

Тирана празна, Еди Рама им се заблагодари на граѓаните(видео)

Албанскиот премиер, Еди Рама, на неговиот ФБ профил објави видео од Тирана направено со дрон. На снимката се гледа дека по драстичните...

Заев: Акцискиот план од Охрид не е алтернатива за полноправно членство...

Унапредување на добрососедските односи и регионалната соработка преку отстранување на бариерите за слободно движење на луѓе, стоки, услуги и капитал, е...

Еди Рама во летната резиденција пречекува гости бос и во бермуди

Новинарот на престижната европска телевизиска мрежа „Euronews“, Џек Парок, објави заедничка фотографија со албанскиот премиер Еди Рама, направена за време на...

Еди Рама лежерно во бермуди на гласање, опозицијата бојкотира(видео)

Во Албанија се одржуваат локални избори кои опозицијата ги бојкотира, откако Владата и Парламентот не прифатија одложување за октомври, како што предложи...

Српските градоначалници во Косово ќе поднесат оставки и ќе делуваат независно...

Марко Ѓуриќ, Директор на канцеларијата за Косово и Метохија, изјави дека 4 градоначалници на српските општини во Косово најавиле дека ќе дадат оставки и...

Албанскиот премиер Еди Рама од Пеќ ја опцу Србија:,,What the f*ck”...

Албанскиот премиер, Еди Рама, по заедничката седница на двете влади во косовскиот град Пеќ, упати жестоки критики до Србија, обвинувајќи ја за постапките на...

Амбасадата на САД во Тирана е разочарана од реториката на Еди...

Амбасадата на САД во Тирана, изрази разочараност од изјавите на премиерот Еди Рама, кои се однесуваат на можноста Албанија и Косово во иднина да...

Рама најави заеднички претседател, образование и царинска политика на Албанија и...

Премиерот на Албанија, Еди Рама, на десетгодишнината од независноста излезе со нов предлог, во иднината Албанија и Косово да имаат заеднички претседател, како симбол...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com