Таг: езеро

Огромниот пожар околу езерото Младост предизвикан од невнимание од 4 лица...

' 4 лица се приведени под сомнение дека го предизвикале огромниот пожар околу езерото Младост крај Веелес.

Се чистеше дното на езерото Матка

Со акција за подводно чистење на езерото Матка, на која присуствуваше и заменик министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули,...

Железни колци во срцето на езерото

Пишува: Веле Митаноски   Кога во Охрид ќе дувне – водњанци веќе киваат пред настинка!? Ресенчанецот Миљовски, стекнатото американско искуство, им го нуди на охригани и скопјани   Ако...

Митаноски: Диво му забија железни колци во срцето на езерото, па...

"Сега му е мајката" за нова "платформа" за железните платформи во водите на Охридското Езеро Ако Охрид навистина, сака и натаму да биде град на...

Огромни бранови навлегуваат во рестораните и домовите крај Охридско езеро(видео)

,,Дали сте за Кафе“? (ФБ статус на Кочо Каневче, летна бавча,ресторан Канео,Охрид)  

Путин го фаќаше крстот во ледената вода на езерото Селигер(видео)

Рускиот претседател, Владимир Путин,(65), нурна во студената вода на езерото Селигер, каде секоја година се прави ритуално православно пливање за крстот на Богојавление. Руската државна...

Бакрачески да даде одговор што се случува со Охридско езеро

Бакрачески и локалната власт веднаш да одговорат зошто е паднато нивото на водата во Охридското Езеро -побара денеска општинската организација на СДСМ од Охрид. ,,Бараме градоначалникот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com