Таг: екатерина захариева

Захариева: Това вето не е вето

Искам да подчертая, че неправилно това се нарича "вето", защото това е неодобрение на преговорната рамка. (Екатерина Захариева, министерка за надворешни работи на...

Бугарски интелектуалци преку Отворено писмо од власта бараат да го тргне...

Група бугарски интелектуалци, втори по ред, преку Отворено писмо упатено до премиерот Бојко Борисов, министерката за надворешни работи, Екатерина Захариева, парламентарците и...

Бугарија го најави првото вето и ја блокира Македонија на патот...

Ја имаме  првата блокада на патот кон ЕУ, односно на почетокот на преговорите и тоа од Бугарија. Ова денеска...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com