Таг: економски договор

Фотографија на денот: Потпишување на договор меѓу Белград и Приштина во...

Претседателот на Србија Александар Вучиќ и премиерот на Косово Авдулах Хоти го потпишаа договорот за нормализација на економските односи во присуство...

Вучиќ и Хоти ќе потпишат економски договор во присуство на Трамп

Претседателот на САД, Доналд Трамп, ќе ги прими српскиот претседател и косовскиот премиер во Овалната соба во Белата куќа, потврдија од американската...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com