Таг: економски раст

Мицкоски: Македонија е на дното во Европа по растот на БДП

,,Државниот завод за статистика повторно ја потврди лошата економска политика на СДСМ. Имено според официјалните податоци, БДП во првиот квартал од 2018 година забележал...

СДСМ: Преку Планот за економски раст-до нови работни места и повисоки...

Владата предводена од СДСМ преку Планот за економски раст сериозно се посветува на борбата против невработеноста, зголемување на просечната плата, зголемена поддршка кон домашните...

Свeтска банка прогнозира најслаб економски раст за Македонија за 2017 и...

Светска банка го објави најновиот извештај за економскиот раст во земјите од Балканот. Според овој извештај за 2017 година за Македонија се предвидува наслаб...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com