Таг: екстремисти

Во Бангладеш убиени 11 осомничени екстремисти

Безбедносните сили на Бангладеш денес убија најмалку 11 осомничени екстремисти во три одвоени рации. Според зборовите на официјални лица од полицијата, тие биле членови на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com