Таг: ЕЛЕМ

Владата препорача Васко Ковачевски да биде нов генерален директор на ЕЛЕМ

Владата на Република Северна Македонија на денешната седница, со која претседаваше премиерот Заев, донесе одлука со која се предлага на Владата да...

И СДСМ си има своја Силвана Бонева

Пратеничката на СДСМ од Кочани, Мира Стојчевска, повторно ја иритира јавноста , овојпат со изјавата во стилот на некогашната политичка ведета на...

ЕЛЕМ ја започна најголемата акција досега за пошумување на околината на...

АД ЕЛЕМ денес започна досега најголемата акција за пошумување на земјиште во сопственост на РЕК Битола. На просторот помеѓу Новаци и Брод Гнеотино ќе...

ЕЛЕМ бара да престанат навредите кон Бесиана Џафери и Димитар Грчев...

  Ангажираните со договор за привремено вработување, Бесиана Џафери и Димитар Грчев, имаат завршено високо образование со просек 10 и 9.7, со што ги исполнуваат...

ЕЛЕМ: Наследивме лоша состојба во ЕЛЕМ од Мицкоски, но го надминавме...

,,Во однос на обвинувањата за намалено производство на електрична енергија и споредбата помеѓу 2016 и 2017 година, искажани од претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан...

Мицкоски го критикуваше работењето на ЕЛЕМ(видео)

Поранешниот директор на ЕЛЕМ, сега претседател на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ја критикуваше работата на новото ракводство на комапнијата. Тој за ова имаше и...

ЕЛЕМ во 2018 ќе инвестира во заштита на екологија

  Во Годишната инвестициска програма на АД ЕЛЕМ, која била презентирана пред членовите на Владата, посебно место зазема  поглавје за екологија во кое е вклучена...

Кривична пријава за поранешниот генерален директор на ,,ЕЛЕМ“ Дејан Бошковски

СВР Битола поднесе кривична пријава против Д.Б. (44) од Скопје и С.П. (45) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...

Миновски: ЕЛЕМ има катастрофално ниско производство на електрична енергија

  Генералниот директор на ЕЛЕМ, Драган Миновски, на денешената прес конференција изнесе загрижувачки податоци со домашното производство на електрична енергија. Можам да кажам дека работите...

Пропадна тендерот на ЕЛЕМ, ,,Фероинвест“ на Анѓушев се жали дека претрпеле...

АД ЕЛЕМ наверојатно ќе го поништи тендерот за набавка на гумени ленти за транспорт. Заедно, во  конзорциум со турска фирма учествуваше компанијата на вицепремиерот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com